EMS Kargo Takip


EMS Kargo Takip işlemleri yurtdışı alışveriş sitelerini kullananlar için vazgeçilmez bir özelliktir. Özellikle Çin Alışveriş Sitelerinden aldığınız ürünler Türkiye’ ye EMS Kargo ile gönderilir. EMS Kargo Takip işlemleri yurdumuza girene kadar kendi sistemi üzerinden yapılsada, Türkiye sınırları içerisine ulaşan kargolarınızın nerede olduğunu öğrenmek için anlaşmalı PTT Kargo firmasının takip sistemini kullanmanız gereklidir.

İnternet üzerinden alışverişin hızla arttığını sanırım artık herkes kabul etmiştir. Bu bağlamda en ucuz ve uygun ürünü satın almak isteyen vatandaşlarımız Çin Alışveriş sitelerini keşfetmeye başlamıştır. Çinden uygun fiyata aldığınız ürünlerinizin elinize ulaşması için EMS Kargo firması en iyi hizmet veren yurtdışı kargo firmasıdır. 120 ülkeye kargo hizmetinde bulunan EMS’ nin açılımı Express Mail International‘ dir.

Ems Kargo ile gönderilen ürününüz kaç günde adresinize gelir diye merak ediyorsunuzdur. EMS Kargo kargonuzu çok hızlı bir şekilde ülke sınırlarınıza gönderiyor. Fakat Türkiye sınırlarına giren kargonuz PTT Kargo tarafından ulaşması biraz zaman alıyor. Genel bir süre verecek olursak ortalama 7 gün ile 20 gün arasında değişen bir sürede kargonuz elinize geçiyor. Tabi kargonuz gümrüğe takılma durumuna yakalanmadıysa…

EMS Kargo Takip Sorgulama

EMS Kargo Takip sorgulaması yapabilmeniz için öncelikle takip kodunuzu (barkod numarası) bilmeniz gereklidir. Aşağıdaki “Enter your tracking number” yazan kutuya 13 haneli takip kodunuzu girip “Track” yazan butona basarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

(Örnek Takip Kodu: EZ987654321XX)

ems kargo takip

EMS sevkiyat kimliği öneki olarak iki alfabetik harf bulunur, 9 basamak ve sonek olarak iki alfabetik harfler de dahil olmak üzere 13 sayıların oluşmaktadır. “E” ilk harfdir ve ekspres posta temsil eder. İkinci harf sıra numarasıdır (EA, Eb, ED, vb.).

Ems Kargo ile gelen kargolarınızı PTT Kargo kapınıza getireceği için kargonuzu PTT Kargo Takip uygulaması ile de takip etmeniz gerekecektir. PTT Kargo Takip işlerinizi gerçekleştirmek için buraya Tıklayınız.

Dikkat: Yurtdışından gelen kargolarınız siz evde olmadığınız taktirde kapınıza bırakılabiliyor. Kargonuzun güvenliği açısından PTT Kargo Takip sistemini kullanarak kargonuzun dağıtıma çıktığı anda kargonuzun gönderileceği adreste bulunmanızda fayda var. Kargo dağıtım görevlisi sizi evde bulamazsa kapınıza ürününüzü bırakabilir. Art niyetli kişiler de haftalarca beklediğiniz kargonuzu kapınızdan çalabilir. Bu şekilde kargosu kaybolan çok insan olduğu için aman dikkat diyoruz.

Ems Kargo Yasaklı Ürünler

 1. Yasalar veya yönetmelikler tarafından dolaşımdan veya posta yasaktır.
 2. Patlayıcı, parlayıcı, erozif, radyoaktif ve zehirli makaleler.
 3. Çin Halk Cumhuriyeti çıkarlarına zarar verecek gazete ve dergiler, kitaplar.
 4. Kurlar.
 5. Halk sağlığına zararlı ürünler.
 6. Bozulabilir kargolar.
 7. Tüm (düzgün paketlenmiş arılar, ipek böcekleriniz, sülükler hariç) hayvanlar.
 8. Yanlış paketlenmiş ve diğer kargolara zarar verecek paketler.

Ems Kargo Hakkında

Çin Posta Express ve Lojistik ticari gümrükleme, uluslararası nakliye ve ana iç deniz, hava ve kara ağ geçitleri productin China Express Dedicated Hat ve Çin Post Uluslararası Taşımacılık Forwarding için gümrüklü lojistik gibi katma değerli hizmetler sunmaktadır.

 • China Express Hattı Adanmış: Servis 30 kilogramın üzerinde ekspres gönderiler yöneliktir, ve en az 30 kilogramsand olan gönderiler ticari ekspres gönderiler olarak temizlenmiş olmalıdır.
 • Çin Post Uluslararası Forwarding: uluslararası hava nakliye yapan, uluslararası sivil gemi nakliye, sınır ötesi kara taşımacılığı ve uluslararası modlu taşımacılık.
 • Gümrüklü Lojistik: bağlanmış alanlar içinde uluslararası aktarma, uluslararası dağıtım ve satın alma, antrepo ticaret ve ihracat işleme dahil olmak üzere gümrük lojistik hizmetleri ile müşterilerine sunmak.

EMS Kargo Takip İçin 12 Yorum Var

 1. Takip bilgisi gecici olarak kullanilamiyor acil durumda kargo sirketinin onayini alin yaziyor ne yapmaliyim ?
  Bilgi takibi : BZ011837380CN

  • Ürünü yeni aldıysanız kargo takip sonuçlarına birkaç gün sonra geçebilir. Daha sonra tekrar denemenizi tavsiye ederiz.

 2. 50 kg kargomun fiyatı ne keder tutar?

 3. Merhaba kolay gelsin admin ben kargomu bulamıyorum da yardımcı olur musunuz? Size zahmet kargo takip numarası: 89035546539

 4. Benim kargo 1ay oldu ama yurt dışı sevk yazmıyor bakabilir misiniz?LX215556223CN
  Birde bu Ems kargoya mail atsam nasıl ulaşabilirim.

  • En son 2016-11-17 11:59 tarihinde Çin gümrük işlemleri yapıldığına dair bilgi girilmiş. Sonrasında bir bilgi yok. Ancak bazı kargolar 2 ay sonunda ulaşabiliyor. EMS kargodan bilgi alabilir misiniz bilmiyoruz fakat dilerseniz satıcı firmadan ücret talebinde bulunup satışı iptal edebilirsiniz.

 5. FATMA BATLAKOGLU İNCİ 7 Ekim 2016 @ 08:20

  EA242436548CN Takip numarası
  Kargomun nerede olduğunu göremiyorum. En son aşağıdaki durum görünüyor. Bugünkü durumunu nasıl öğrenebilirim. çok acil elimde olması gerekiyor.
  2016-10-04 22:45 China (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)

  • Kargonuz hala taşıma halinde görünüyor. Kargonuzu takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Bunun dışında bizlerde sizden daha fazla bilgiye ulaşamıyoruz. Bu konuda yardımcı olamadığımız için üzgünüz. Lütfen kargonuzu teslim aldığınızda kaç gün sonra elinize ulaştığı bilgisini sitemizden paylaşınız. İyi günler dileriz.

 6. ZAHER SİRKETİ 23 Eylül 2016 @ 13:15

  DUBAİ VE KATARA KARGO GÖNDERMEK İSTİYORUM. YERİMİZ İSTANBULDA. İRTİBAT TELEFONU NEDİR

 7. i can’t track item

Yorum Yapın

Sitemizin herhangi bir kargo firması ile bağı yoktur. Bilgilendirmelerimiz resmi ve bağlayıcı değildir. Lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*